Čisticí prostředek F7 impregnace - 0,5 l

Více pohledů

Čisticí prostředek F7 impregnace - 0,5 l

Dostupnost: Do týdne

270 Kč s DPH 223 Kč bez DPH

F7 impregnační profesionální přípravek pro vícevrstvý zásahový oděv hasiče


F7 doplňuje řadu F o specializovanou impregnaci. Obnovuje hydrofobní a oleofobní úpravy na zásahovém oděvu hasiče.

Obnova opotřebované nešpinavé a stabilizační vrstvy na vnější straně vícevrstvého zásahového oděvu hasiče, anebo jiných ochranných oděvů používaných v jiných sférách pracovní činnosti. Na obnovu opotřebované hydrofobní vrstvy na textilních zásahových hasičských rukavicích.

Jeho jedinečnost tkví především v naprosto jiném, unikátním složení s velmi vysokou koncentrací teflonu. Prostředek byl testován i zahraničními laboratořemi s velmi kladným výsledkem a složky v něm obsažené jsou téměř identické jako ty, které používají k impreganci oděvů také američtí hasiči.

Důvodem proč jsme se pustili do vývoje tohoto rozprašovacího prostředku bylo to, že jeho aplikací pouze na vrchní, lícní část oděvu, nedochází ke zbytečné impregnaci tepelné vložky a membrány, která je následně neprodyšná a nefunkční. 1 lahev přípravku(500ml) stačí na ošetření celého jednoho kompletu, vč. textilních (ale i kožených) rukavic.

NEBO
Popis

Detaily

Aplikace a podmínky použití:

 • Aplikace
  • Na suchý, kvalitně vypraný, kvalitně vymáchaný a zapnutý ZOH se křížovým nástřikem nanese na vrchní tkaninu neředěný přípravek F7. Nevsáknutá kapalina se do tkaniny zaklepe.
  • Po nástřiku se oděv složí a sroluje. Přípravek se nechá ve vlhkém stavu působit 30 - 60 min.
  • Po zaležení se oděv vysuší do sucha v sušičce, anebo v sušící skříni.
  • Vysušená vrstva nástřiku se po té stabilizuje teplem optimálně při teplotě 160 - 180°C po dobu 30 - 90 sec. Při teplotě stabilizace 90 - 100°C, 10 min., anebo při teplotě 60°C 2× 15 min. bez stabilizace lze očekávat nižší stabilitu nástřiku v praní.
  • Při správném technologickém postupu doplňkové úpravy může vrstva přípravku vydržet až 20 opakovaných praní.
 • V případě, že technické podmínky nedovolují dodržet doporučené podmínky stabilizace hydrofobní vrstvy na ZOH, lze vrstvu stabilizovat v čase. Vysušený oděv se ponechá ve skladu ve visu na ramínku stabilizovat cca 7-10 dní.

Ke stažení:

Bezpečnostní list

Technický list

Metodický postup pro údržbu zásahového oděvu hasiče

Recenze