Čisticí prostředek F15 na dýchací přístroje - 1l

Čisticí prostředek F15 na dýchací přístroje - 1l

Dostupnost: Do týdne

324 Kč s DPH 268 Kč bez DPH
F15 Multifunkční mikroemulze s dekontaminací pro čištění DT, vnitřní části přileb, zásahové obuvi, rukavic

Přípravek F15 je profesionální chemie na precizní očistu a údržbu dýchací techniky, vnitřku zásahových přileb a vnitřní části výjezdové obuvi, rukavic. Přípravek lze použit jako roztok, ale výrazně lepšího výsledku docílíte, pokud z něj vytvoříte pěnu pomocí napěňovače a necháte na povrchu DT, přilby, atd. působit pár minut. F15 má neuvěřitelně silnou čisticí schopnost, lze jej použít i v terénu, kdy se pěna z povrchu opláchne pouze studenou vodou. Složení je koncipováno tak, aby jakýmkoli způsobem nenarušilo citlivou fólii zorníku masky. Velmi rychle rozpouští špínu. Současně lze použít také na termokamery, tlakové lahve, popruhy DT, svítilny, dokonce i na potápěčské obleky. Testováno bylo v terénu, po požárech, na maskách a přilbách po Flashover kontejnerech a jednotlivých stanicích.

Prostředek řady „F15“ je určen na precizní očistu a údržbu všech konstrukčních částí hasičských zásahových přileb včetně dýchacích masek. Koncentrát a nebo roztok je možné dále efektivně použít k odstraňování skvrn na ostatních částech hasičské výstroje, výzbroje i oděvních součástech vnějšího a spodního oblečení.

Použití:

• Pevné předměty se běžně čistí aktivní pěnou, silně zašpiněné pak ponořením do 25-50 °C teplého roztoku a až několika hodinového odmočením špíny.
  • Po mechanickém čištění kartáčem, nebo štetcem se předmět opláchne (osprchuje) vodou.
  • Kožené součásti se ještě za mokra ošetří tukem, a nebo tukovou emulzí, aby zůstaly měkké. Sušené kožené součásti musí být v průběhu sušení mechanicky opracovávány, aby se uvolnila vlakenná struktura a kůže neztvrdla.
  • Z dýchacích masek se odmontují ventilky a masky se ponoří do lázně na několik minut a mechanicky se opracují měkkým štětcem.
  • Pro silná zašpinění se použije koncentrace 10-20%, pro běžné mytí koncentrace 1-2% ve vodě.
  • Pro odstraňování skvrn na textilních materiálech je možné použít i koncentrát, předem je však nutné na krytém místě odzkoušet vliv na textilní materiál. Po aplikaci se textílie vypere postupem podle doporučení na etiketě údržby.
  • Doporučuje se maximálně jen 20% roztoku zbytek se ředí vodou. (Funguje i jen jako roztok, nicméně v pěně je lepší)

V úzké spolupráci s HZS ČR vznikl „Komplexní systém údržby výstroje hasiče“.

Řada „F“ je především určena pro speciální údržbu zásahového vybavení pro Hasičský záchranný sbor ČR, ale i pro Sbory dobrovolných hasičů a všechny ty, kterých se týká údržba podobného typu oblečení.

Komplexní Systém Údržby textilní výstroje hasiče obsahuje:

F4 - přípravek pro předčištění reflexních pásků
F5 - mikroemulzní prací prostředek pro praní a dekontaminaci zásahových oděvů
F6 - ZEVA Super B - dezinfekční prostředek, pro dezinfekci oděvu po znečištění biologickým materiálem
F15 - mycí prostředek pro čištění všech konstrukčních částí hasičských zásahových přileb včetně dýchacích masek

Balení: 1 L PE lahev s dávkovačem

Ke stažení:

Bezpečnostní list

Metodický postup pro údržbu zásahového oděvu hasiče