Služby pro hasiče

V SDH plus Vám zajistíme optimalizaci výkonu a podklad pro jeho další zvyšování.

Nové zkušební zařízení pro všechny typy hasičských stříkaček, plovoucích, kalových a ponorných čerpadel.
Simulace průběhu požárního útoku (úzké i široké hadice).

Naše služby

• měření výkonu hasičský stříkaček, plovoucích a kalových čerpadel
  • optimalizace výkonu zásahových stříkaček, úprava sání (výměna trysek, potrubí vývěvy, kohoutu ovládání vývěvy)
  • optimalizace výkonu soutěženích stříkaček
  • úpravy čerpadel
  • opravy hasičských stříkaček
  • přestavby a zvyšování výkonu hasičských stříkaček s motory ŠKODA, TAZ
  • nasazování případně výměna koncovek na všechny druhy savic
  • navazování hadic a úprava hrdel a plášťů spojek (montáž pojistek, úprava vnitřních průměrů, frézování plášťů atd.)

Měřící zařízení

Měřené veličiny

• výstupní tlak vody na výstupu z čerpadla
  • okamžitý průtok vody z čerpadla + celkové množství vody za daný časový úsek + celkové množství vody v daném čase od začátku měření
  • otáčky motoru
  • teplota vody – provozní podmínky
  • možnost měření doby sání při volitelné sací hloubce resp. výšce hladiny – (rozsah měření -1,8 až +2,0 m)

Výstup: grafické zobrazení průtoku v závislosti na otáčkách motoru, polohy škrtícího ventilu (tlaku) na čase včetně zobrazení času vody na rozdělovači a výstřik
na proudnicích. Zákazník obdrží tištěné protokoly z měření.

Kdy je vhodné měření provést?

• Před předáním sportovního čerpadla nebo zásahové stříkačky k opravě čerpadla, vývěvy nebo zvýšení výkonu čerpadla resp. motoru.
  • Po úpravě resp. opravě pro zjištění skutečného stavu opravy a zvýšeného výkonu
  • Optimalizace výkonu čerpadla a motoru – výběr vhodného rotoru resp. statoru a seřízení předstihu motoru (možnost dodání i vlastních rotorů a statorů)
  • Zjištění doby sání – před a po provedené úpravě resp. opravě

Zařízení je ovládáno elektronicky bez vlivu lidského faktoru. Standardně je používána kalibrace na hadice C52, B75 Firesport (Technolen) a C42, B65 Supersport (Technolen). Podle zájmu je možné přizpůsobit kalibraci i na jiný typ hadic (podmínka je dodat potřebné hadice včetně armatur – rozdělovač, proudnice).