Obuv zásahová Blast typ C S3

Obuv zásahová Blast typ C S3

Dostupnost: 1-2 týdny

SPECIÁLNÍ HASIČSKÉ BOTY BLAST typ C S3 (110-828)

VLASTNOSTI:

• Konstrukce typu C - obuv do poloviny lýtek
  • Kód dle klasifikace: I – obuv vyrobená z usně a jiných materiálů, s výjimkou celopryžové, nebo celoplastové obuvi
  • F2A - obuv pro hasiče, typ 2
    • HI3 – třetí úroveň termické odolnosti
    • AN - ochrana kotníku proti úderu
    • CI - izolace proti chladu
      • SRA - odolnost proti uklouznutí na keramickém podkladu
      • Dostupné velikosti: 36-50

CHARAKTERISTIKA VÝROBKU:

• Svrchní materiál - přírodní, hladká hovězinová useň, voděodolná a žáruvzdorná
  • Podšívka - tkanina typu TE-POR s paropropustnou a voděodolnou membránou, izoluje proti chladu a teplu
  • Tužinka - ocelová, chrání proti úderu silou do 200 J
  • Mezipodešev (bezpečnostní stélka) - kevlarová, chrání proti propíchnutí silou do 1100 N
  • Stélka - netkaná textilie s vysokou hydroskopičností
  • Dvojitý systém zapínání (šněrovadla a zip)
  • Technologie montáže podešve - lepená
  • Tlumič v patním dílci chrání achilovku
  • Prošití jazyka umožňuje volný ohyb nohy
  • Speciálně tvarovaný jazyk a úchyty v horní části zadního dílce usnadňují obouvání:
  • Reflexní materiály zakomponované do konstrukce svršku zajišťují viditelnost uživatele a zvýšení jeho bezpečnosti;
  • Žáruvzdorná vložka je dalším prvkem ochrany, který zvyšuje odolnost proti mechanickému poškození kůže.
  • Speciální konstrukce dezénu se systémem mezer skvěle odvádí nečistoty a zvyšuje přilnavost k podkladu
  • Další výstupky v konstrukci zadní části podešve usnadňují zouvání a prvky ve středové části podešve podporují přilnavost (např. výstup na žebřík);
  • Systém absorpce energie v oblasti paty, zmírnění otřesů během pohybu;
  • Místo ve vnitřní části svršku umožňuje umístit personále uživatele obuvi.

POUŽITÍ:

Speciální boty art. 828 byly navrženy pro maximální bezpečnost a pohodlí uživatele. Svršek kombinovaný z žáruvzdorných a voděodolných přírodních usní byl vybaven komponenty, které chrání kotník proti úderu, a pěnami pro stabilizaci kotníku. Boty jsou určeny především k použití během hasicích a záchranných akcí.

PÉČE O OBUV:

Obuv je třeba každý den čistit a konzervovat. Je nutné vyvarovat se promočení a vlhkou obuv sušit při teplotě do 25 °C, v bezpečné vzdálenosti od intenzivních zdrojů tepla. Prach a bláto z obuvi odstraňujte vlhkým hadříkem, nebo kartáčem z přírodního vlasu. Krém na boty nanášejte rovnoměrně na celou plochu svršku. Po vyschnutí obuv vyleštěte měkkým hadříkem, nebo kartáčem. Ke konzervaci mohou být použity všechny prostředky dostupné v obchodě, určené pro lícové usně s barvou shodnou s barvou svršku. Koženou obuv neperte! Praním useň ztrácí pružnost a dochází k praskání a odbarvení usně.

Obuv je vyrobena v souladu s požadavky norem:

• PN EN 15090:2012 - Obuv pro hasiče.
  • PN EN ISO 20344:2012 – Osobní ochranné prostředky. Bezpečnostní obuv.
  • PN EN ISO 20344:2012 – Osobní ochranné prostředky. Metody zkoušení obuvi.

Střevíce mají certifikát o analýzách typu EU č. IPS-1439-1/2019 vyd. Obuv má certifikát přezkoumání typu EU č. IPS-1439-31/2018 vydaný Institutem kožedělného průmyslu, Certifikační středisko v Lodži (Notifikovaná jednotka č. 1439) a Osvědčení o schválení č. 2864/2017 vydané Vědeckým a výzkumným centrem protipožární ochrany - Státní výzkumný institut v Jozefově.