Obuv zásahová Blast II typ D

Obuv zásahová Blast II typ D

Dostupnost: 1-2 týdny

Speciální hasičská obuv Blast II typ D - (110-928)

VLASTNOSTI:

• Konstrukce D - boty ke kolenům
  • Kód dle klasifikace: I – obuv vyrobená z usně a jiných materiálů, s výjimkou celopryžové nebo celoplastové obuvi
  • F2A - obuv pro hasiče, typ 2
    • HI3 – izolace od tepla, třetí úroveň termické odolnosti
    • AN- ochrana kotníku
    • CI – izolace podešve proti chladu
    • SRC – odolnost proti uklouznutí na keramickém a ocelovém podkladu
    • Dostupné velikosti: 36-50
    • Pozitivní hodnocení uvedených ergonomických vlastností.

CHARAKTERISTIKA VÝROBKU:

• Svrchní materiál - přírodní, hladká hovězinová useň, voděodolná a žáruvzdorná
  • Podšívka - tkanina typu TE-POR s paropropustnou a voděodolnou membránou, izoluje proti chladu a teplu
  • Tužinka - ocelová
  • Mezipodešev (bezpečnostní stélka) - elastický materiál odolný proti propíchnutí
  • Stélka - stélkový materiál, nebo uhlíková vložka
  • Dvojitý systém zapínání (žáruvzdorná šněrovadla a kovový zip)
  • Podešev - pryžová, žáruvzdorná
  • Technologie montáže podešve - lepení
  • Reflexní materiály zakomponované do konstrukce svršku zajišťují viditelnost uživatele a zvýšení jeho bezpečnosti;
  • Speciální konstrukce dezénu se systémem mezer, skvěle odvádí nečistoty a zvyšuje přilnavost k podkladu

Podešev z pryže odolná vůči:

-  uklouznutí na keramickém podkladu potaženém roztokem dodecylsíranu sodného,

-  uklouznutí na ocelovém podkladu potaženém glycerolem,

-  motorové naftě (izooktan).

Svrchní část odolná proti vodě - minimálně 80 minut a slunečnímu záření - nárůst teplot nepřekračuje 24 °C po dobu 40 sekund.

Obuv odolná proti plamenům - doba následného hoření plamene a následného doutnání nepřekračuje 2 sekundy.

Obuv splňuje požadavky na izolaci podešve od tepla - 3. úroveň termické odolnosti (nárůst teploty uvnitř obuvi nepřekračuje 42 °C po dobu 10 min).

Obuv splňuje požadavky na izolaci spodku od chladu (pokles teploty na horní ploše podešve nepřekračuje 10 °C). Obuv chrání prsty nohou proti úderu energií 200 J a stlačení silou 15 kN.

Obuv chrání chodidla proti propíchnutí silou 1100 N.

Obuv splňuje požadavky na ochranu kotníků (průměrná hodnota přenášené síly nepřekračuje 10 kN a každá jednotlivá hodnota nepřekračuje 15 kN)

Obuv splňuje požadavky na absorpci energie v oblasti paty (nad 20 J). Obuv má antistatické vlastnosti.

POUŽITÍ:

Speciální boty art. 928 byly navrženy pro maximální bezpečnost a pohodlí uživatele. Obuv typu 2, v souladu s normou EN 15090:2012, je vhodná pro záchranné požární akce, hašení požáru, bezpečnostní práce v budovách, uzavřených místnostech, na vozidlech, lodích nebo v podobných zařízeních, na kterých je třeba provézt hašení požáru, nebo záchranná akce. Může být používána všude tam, kde probíhá intenzivní provoz a je nutné odvádění elektrostatického náboje za účelem ochrany proti výbuchu snadno vznětlivých plynů, par a prachu. Obuv může být používána na podkladech znečištěných oleji, tuky, rozpouštědly.

PÉČE O OBUV:

Obuv je třeba každý den čistit a konzervovat. Je nutné vyvarovat se promočení a vlhkou obuv sušit při teplotě do 25 °C, v bezpečné vzdálenosti od intenzivních zdrojů tepla. Prach a bláto z obuvi odstraňujte vlhkým hadříkem, nebo kartáčem z přírodního vlasu. Krém na boty nanášejte rovnoměrně na celou plochu svršku. Po vyschnutí obuv vyleštěte měkkým hadříkem, nebo kartáčem. Ke konzervaci mohou být použity všechny prostředky dostupné v obchodě, určené pro lícové usně s barvou shodnou s barvou svršku. Koženou obuv neperte! Praním useň ztrácí pružnost a dochází k praskání a odbarvení usně.

Obuv je vyrobena v souladu s požadavky norem:

• PN EN 15090:2012 - Obuv pro hasiče.
  • PN EN ISO 20344:2012 – Osobní ochranné prostředky. Bezpečnostní obuv.
  • PN EN ISO 20344:2012 – Osobní ochranné prostředky. Metody zkoušení obuvi.

Střevíce mají certifikát o analýzách typu EU č. IPS-1439-1/2019 vyd. Obuv má certifikát přezkoumání typu EU č. IPS-1439-31/2018 vydaný Institutem kožedělného průmyslu, Certifikační středisko v Lodži (Notifikovaná jednotka č. 1439) a Osvědčení o schválení č. 2864/2018 vydané Vědeckým a výzkumným centrem protipožární ochrany - Státní výzkumný institut v Jozefově.

Použité materiály, systém montáže obuvi a ve firmě zavedený Systém řízení jakosti

dle norem PN-EN ISO 9001:2015 «Systémy řízení jakosti. Požadavky» a AQAP 2110:2016