Čerpadlo kalové ponorné READY 8

Čerpadlo kalové ponorné READY 8

Dostupnost: 1-2 týdny

Čerpadlo ponorné READY 8

Ponorná čerpadla řady READY od švédského výrobce Flygt jsou právem považována za špičku v kategorii profesionálních čerpadel pro odvodňování. Čerpadla jsou určena pro odčerpávání znečištěné vody s obsahem abrazivních látek jako je písek, štěrk nebo suť, takže jsou ideální pro odčerpávání vody na staveništích, z výkopů, z drenážních jímek, ze zaplavených prostor nebo pro nouzové odčerpávání při povodních. Jedná se o profesionální čerpadla se spolehlivou konstrukcí a kvalitními materiály, která se vyznačují vysokou odolností, nízkou hmotností a snadnou obsluhou. Čerpadla mají velmi dlouhou životnost a jsou speciálně konstruována tak, aby opotřebitelné části bylo možné snadno a rychle vyměnit.

Model Flygt READY 8 je silnější výkonovou variantou s max. výtlakem 14 metrů a max. průtokem 5 l/s. Čerpadlo je osazeno elektromotorem o výkonu 0,75 kW s jednofázovým napájením (1~230V/50Hz). Čerpadlo má směrově nastavitelné výtlačné hrdlo o průměru 2", které je možné osadit např. požární rychlospojkou. Hmotnost čerpadla je pouhých 14,5 kg.

Hlavní výhody

• Vysoká odolnost díky spolehlivé konstrukci a kvalitním materiálům
  • Konstruováno pro čerpání vody s abrazivními látkami (písek, štěrk, suť)
  • Univerzální použití při odvodňování v náročném prostředí
  • Dlouhá životnost, spolehlivý provoz
  • Snadná údržba, servis a jednoduchá výměna opotřebitelných částí
  • Nízká hmotnost, kompaktní rozměry a snadná manipulace

Použití

• Odčerpávání odpadní vody s obsahem abrazivních látek
  • Odvodňování stavenišť, výkopů, lomů a dolů
  • Odčerpávání zatopených prostor, drenážních jímek a nádrží
  • Odčerpávání vody v průmyslových provozech
  • Odčerpávání při mimořádných událostech, povodních a záplavách

Konstrukce

• Ergonomická rukojeť - komfortní provedení pro snadné a bezpečné zvedání, přenášení a manipulaci s čerpadlem.
  • Směrově nastavitelný výtlak - volba vertikální nebo horizontální polohy výtlaku pro snadné připojení hadice v různých instalacích.
  • Odnímatelná horní část čerpadla - umožňuje snadný přístup do svorkovnice a případnou výměnu vodičů nebo jiných součástí.
  • Odlehčení kabelu - omezuje namáhání kabelu v průchodce a prodlužuje tím jeho životnost.
  • Kabel s voděodolnou průchodkou - chrání elektrické součásti čerpadla proti vodě v případě poškození kabelu.
  • Elektromotor - robustní a lehký indukční motor s kotvou nakrátko zajišťuje spolehlivý provoz čerpadla.
  • Chladicí plášť - součástí čerpadla je chladicí plášť a motor je chlazen obtékanou vodou, takže čerpadlo nemusí být při provozu plně ponořeno v čerpané kapalině.
  • Tepelná ochrana motoru - chrání motor proti přehřátí a případnému poškození vlivem přetížení.
  • Dvojitá mechanická ucpávka - spolehlivé těsnění hřídele zajišťují dvě nezávislé mechanické ucpávky.
  • Polyuretanové oběžné kolo a hydraulické části - poskytují vysokou odolnost proti opotřebení a umožňují průchod abrazivních nečistot.
  • Systém Spin-out™ - chrání těsnění čerpadla vypuzováním abrazivních částic z prostoru mechanické ucpávky, čímž výrazně prodlužuje životnost čerpadla.
  • Pryžový sací koš - chrání čerpadlo proti nárazům v případě pádu nebo při hrubé manipulaci.
  • Hliníkový plášť - vnější plášť čerpadla a kryt statoru jsou vyrobeny z litého hliníku. Díky tomu má čerpadlo velmi nízkou hmotnost, která umožňuje snadnou manipulaci.

Technické vlastnosti

• Médium - abrazivní a korozivní kapaliny v rozsahu pH 5-8
  • Max. dopravní výška 14 m
  • Max. průtok 5 l/s (18 000 l/hod)
  • Průchodnost 5 mm - otvory sacího koše 11x5 mm
  • Průměr výtlačného hrdla 2"
  • Max. teplota kapaliny +35°C
  • Max. ponor 5 m
  • Jmenovitý výkon 0,75 kW, jmenovitý proud 4,2 A
  • Napětí 1~230V/50Hz
  • Krytí IP 68, třída izolace F
  • Kabel 10 m H07RN-F připojený konektorem
  • Výška 438 mm, šířka 184 mm
  • Hmotnost 14,5 kg
K dispozici je také varianta s plovákovým spínačem pro automatický chod nebo ochranu čerpadla proti chodu na sucho.